طراحی نمای ساختمان
19
آوریل

طراحی نمای ساختمان – دکوپازل

آشنایی با طراحی نمای ساختمان

طراحی بیرونی ساختمان بسیار مهم است. این چیزی است که مردم ابتدا می بینند، و چیزی است که تاثیر ماندگاری ایجاد می کند.
برخی از متداول ترین سوالاتی که ما می پرسیم مربوط به طراحی بیرونی است. چگونه می توانیم نمای بیرونی خانه خود را به روز و تعدیل کنیم؟ در طراحی نمای بیرونی خانه چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟ چگونه یک نمای بیرونی خوب طراحی می کنید؟ بنابراین چگونه نمای بیرونی خانه را طراحی می کنید و برای درست کردن آن چه چیزهایی باید در نظر بگیرید؟

در اینجا در مورد 5 نکته مهم در طراحی نمای بیرونی خانه شما صحبت می کنیم. این پنج مورد اهداف پروژه شما، سایت، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شما، کدهای محلی، نقشه های طبقه شما و اصول اساسی معماری می باشند.

1. اهداف پروژه شما:

اول از همه، اهداف پروژه خود را بشناسید!
اگر اهداف پروژه خود را مشخص نکرده اید، ابتدا این کار را انجام دهید. تعیین اهداف پروژه به هموار کردن راه برای تمام تصمیمات آینده، از جمله تصمیمات مربوط به طراحی بیرونی کمک می کند. می دانم که این را در پست هایمان می گوییم، اما مهم است و تصمیمات آینده شما را آسان تر می کند.
سپس، از اهداف پروژه خود برای شکل دادن و تعریف استراتژی طراحی بیرونی خود استفاده کنید.
اهداف در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. آنها می توانند به سبک طراحی، زیبایی شناسی، بودجه، عملکرد، پایداری، قابلیت ساخت و زمان بندی برای نام بردن چند دسته بندی محبوب مرتبط باشند.

2. سایت شما، موقعیت جغرافیایی، و آب و هوا

ویژگی های سایت زیادی وجود دارد که می تواند بر طراحی بیرونی شما تأثیر بگذارد. توپوگرافی و دسترسی به سایت نقش مهمی در تعیین مکان سایت ساختمان، جایی که پارکینگ در یک سایت قرار دارد و نوع فونداسیون مورد استفاده، بازی می کند. جهت گیری خورشیدی و پوشش گیاهی نیز بر مکان یابی و نحوه جهت دهی و چیدمان پلان شما تأثیر می گذارد. برداشتن درخت گران است، همانطور که خطوط طولانی زیرزمینی تاسیسات که اتصالات اتصال در خانه نامناسب است و در صورت امکان پنهان می شوند. در نهایت، نماها، حریم خصوصی و امنیت بر طراحی بیرونی شما تأثیر می گذارد. پنجره‌ها کجا هستند، چقدر بزرگ هستند، و چگونه می‌توانید برخی نماها را نمایش دهید یا برجسته کنید.

حتما این مطلب را بخوانید  تخت تاشو تخفیف ویژه با استاندارد جهانی

با درک تفاوت‌های ظریف سایت خود، بهتر می‌توانید خانه و نمای بیرونی آن را طوری طراحی کنید که آن را در خود جای دهد، آن را تقویت کنید و با آن یکپارچه شوید.
شرایط آب و هوایی محلی و عوامل محیطی معیارهای عملکردی برای نمای بیرونی خانه شما را نشان می دهد. اگر سایت شما در آب و هوای گرم و مرطوب با باران بسیار کم در مقابل آب و هوای سرد واقع شده باشد، ویژگی های طراحی متفاوت است. در یک مورد، ممکن است برآمدگی های بزرگ و پنجره های قابل اجرا داشته باشید، در حالی که در مورد دیگر، ممکن است دیوارهای عایق ضخیم و دهانه های کوچکتر داشته باشید. به طور مشابه، زندگی در یک منطقه جنگلی که مستعد آتش سوزی است مستلزم رعایت برخی الزامات طراحی مانند اجتناب از برخی مصالح ساختمانی و روش های ساخت و ساز است. زندگی در امتداد ساحل با بادهای طوفانی مستلزم آن است که دیگران مانند اتصالات و پرهیز از برآمدگی های بزرگ برای به حداقل رساندن ارتفاع سقف هستند.

3. کدهای محلی

کدهای محلی، دستورالعمل‌های منطقه‌بندی، محدودیت‌های قانونی و دستورالعمل‌های HOA می‌توانند به طور بالقوه بر طراحی بیرونی خانه شما تأثیر بگذارند. کدها مقادیر عایق و عملکرد انرژی را تعیین می کنند (که به طور بالقوه بر اندازه پنجره و ضخامت دیوار تأثیر می گذارد).
کدهای منطقه ممکن است نمایانگر ظاهر بیرونی باشد و چه چیزی نمی تواند باشد، انبوه شدن خانه، ارتفاع، شیب پشت بام، ایوان ها، و غیره. و استفاده از مواد
برای تأیید کدهای محلی خود ارزش وقت گذاشتن را دارد. ممکن است متوجه شوید که محدود به یک پالت رنگ خاص، انتخاب روکش فلزی هستید، یا حتی مجبور هستید طرح خود را به یک هیئت بررسی معماری ارائه دهید، جایی که همسایگان و اعضای جامعه می توانند در آن بررسی کنند.

4. پلان طبقه شما

تصمیمات طراحی زیادی وجود دارد که باید در طول یک پروژه گرفته شود. و مهم است که به یاد داشته باشید که همه آنها به یکدیگر وابسته و مرتبط هستند. پلان طبقات بر طراحی بیرونی و طراحی بیرونی بر پلان طبقه تاثیر می گذارد. ما اغلب متوجه می شویم که به چیزی در بیرون نگاه می کنیم (به شکل مدل سه بعدی یا ارتفاعات دو بعدی) سپس به پلان طبقه و عقب می پریم. یا از پلان طبقه به بیرون و پشت تا مطمئن شوید که هنوز کار می کند و درست به نظر می رسد.
نکته کلیدی در طراحی بیرونی این است که به یاد داشته باشید که آن را همگام با پلان طبقه طراحی کنید، نه بعد از واقعیت.
فرآیند طراحی تکراری است. این شامل مقدار زیادی رفت و برگشت بین نقشه های طراحی است و به هر تصمیم طراحی که می گیرید تا رسیدن به طرح نهایی واکنش نشان می دهد.

حتما این مطلب را بخوانید  کابینت رومی معرفی و هماهنگ کردن سایر وسایل آشپزخانه با آن

یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌ها بین یک معمار/طراح با تجربه و یک شخص و یک طراح یا طراح که برای اولین بار انجام می‌شود، در نحوه طراحی است. یک طراح با تجربه سه بعدی فکر می کند. وقتی شروع به کار بر روی نقشه های طبقات می کنیم، به این فکر می کنیم که چگونه تصمیمات ما بر ارتفاعات، مقیاس، توده و خطوط سقف خانه تأثیر می گذارد. از طرف دیگر، یک طراح برای اولین بار، ابتدا بر روی پلان طبقه تمرکز می کند و سپس نمای بیرونی را از آن استخراج می کند (با بیرون کشیدن دیوارها همانطور که فضاها را به هم چسبانده اند) یا یک ارتفاع ایجاد می کند و سعی می کند پلان را با آن مطابقت دهد. سعی کنید این کار را نکنید.

همیشه به یاد داشته باشید که آنها را با هم طراحی کنید.

5. اصول اساسی معماری

طراحی خوب فقط احساس خوبی دارد. این احساس “درست” ناشی از پاسخ ناخودآگاه به اصول طراحی خوب در استفاده است. اغلب گفته می شود که طراحی خوب، وقتی خوب انجام شود، نامرئی است. و تنها زمانی که آن را ضعیف انجام شده است متوجه می شویم.
به طور خاص از معماری صحبت می کنیم، اصول اساسی جرم، تعادل، مقیاس، تناسب و ریتم به شکل دهی ساختمان ها و ایجاد حس زیبایی و «صحت» کمک می کند.

مطالب مرتبط: