مراحل تخریب و بازسازی ساختمان
06
فوریه

مراحل تخریب و بازسازی ساختمان

تخریب و بازسازی ساختمان

عوامل متعددی وجود دارند که افراد تصمیم به تخریب و بازسازی ملک خود می گیرند عواملی مانند فرسوده شدن تاسیسات و سرامیک های سرویس بهداشتی و حمام، از بین رفتن کفپوش، قدیمی بودن معماری خانه و هم چنین نداشتن نور مناسب در گرفتن این تصمیم دخیل هستند. قبل از انجام این کار باید اطلاعاتی را درباره ی خانه و فوندانسیون آن به دست بیاورید تا از این طریق مطلع شوید که آیا تخریب خانه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد یا خرید یک ملک جدید، چون که در برخی موارد خانه ی مورد نظر بیش از حد قدیمی و فرسوده است و هزینه ی تخریب و بازسازی آن در مقایسه با خرید یک خانه بیشتر می باشد. نکته ی مهمی که در این میان وجود دارد این است که قبل از تخریب خانه باید امنیت و استحکام آن به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد تا از بروز اتفاقات جلوگیری شود پس توصیه می شود که برای انجام این کار از متخصصین کمک و مشورت بگیرید.

مراحل بازسازی ساختمان

تخریب و بازسازی ساختمان طی مراحل مختلفی انجام می گیرد هرچقدر بنای مورد نظر فرسوده و قدیمی باشد باید هنگام تخریب احتیاط بیشتری شود، هم چنین باید مواردی چون سن دقیق خانه و مصالح استفاده شده در آن به طور دقیق و واضح مشخص شود. بازسازی خانه دارای دو مرحله می باشد که در مرحله ی اول بازسازی قسمت های اصلی صورت می گیرد که این مرحله در استحکام خانه تاثیر گذار است. مرحله ی بعدی شامل بازسازی و تعمیرات ساختمان و قسمت هایی که در معرض دید هستند. تخریب، مرمت و بازسازی ساختمان در این مرحله ابتدا باید دیوارها و ستون های ساختمان بررسی شود و قبل از شروع هر کاری اقدام به تعمیر دیوارهای حائل ساختمان شود چون که دیوارهای حائل استحکام بنا را برعهده دارند بنابراین لازم است تا هنگامی که به قسمت آجری دیوار برسید باید دیوار را تخریب کنید و دوباره گچ و خاک را روی آنها بکشید و بعد از سفید شدن گچ و خاک سفیدکاری انجام شود تا دیوار حائل به دیواری مستحکم و تمیز تبدیل شود. بعد از دیوارهای حائل نوبت به دیوارهای اصلی می رسد اگر این دیوارها نم یا نشست داشته باشند نیاز به تعمیر دارند و هم چنین اگر ستون های فلزی ساختمان احتیاج به مرمت دارند باید در مرحله ی این کار انجام شود. در مرحله ی بعدی نوبت به سقف ها میرسد که اگر ترک و یا هر نقص دیگری دارند اقدام به مرمت و سپس گچ کاری کنید.

حتما این مطلب را بخوانید  طراحی سه بعدی کابینت

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

اغلب سرویس های بهداشتی و حمام بعد از گذشت مدت زمانی فرسوده و سقف ها و دیوارهای آن نم دار می شوند که در این مواقع توصیه می شود که در ابتدا سرامیک ها را کنده و قسمت هایی که با رطوبت و آب در تماس هستند را مجدد عایق کاری کنید.

تعویض درب و پنجره ها

از مراحلی که در بازسازی ساختمان بسیار مهم هستند، تعویض درب و پنجره ها می باشد. پنجره های دوجداره مناسب ترین گزینه برای خرید می باشند به دلیل اینکه در برابر صدا عایق بوده و در حفظ انرژی کمک زیادی می کند. درباره ی درب ها نیز توصیه می شود که از درب های ضد سرقت استفاده کنید چون هم جلوه ی خاصی به خانه می بخشد و هم امنیت خانه را تامین می کند.

هزینه ی بازسازی ساختمان

یکی از مسائل مهمی که در موضوع تخریب و بازسازی ساختمان وجود دارد هزینه ی آن می باشد. توصیه می شود که میزان بودجه و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید را با معماران و متخصصین در میان بگذارید تا آنها متوجه باشند که باید از چه مصالحی و با چه کیفیتی برای این کار استفاده کنند. در کل هزینه ی بازسازی ساختمان بستگی به  نوع متریال و کیفیت آن دارد که هر چقدر متریال مرغوب باشد در نتیجه هزینه ی را در پی دارد.

اگر نیاز به کابینت لاکچری دارید اینجا کلیک کنید.