کابینت مدرن فرمانیه
08
آگوست

کابینت آشپزخانه و نکات کاربردی درباره آن

آشنایی با کابینت آشپزخانه و نکات کاربردی درباره آن را در این مقاله می خوانید. با ما همراه باشید.

همان طور که همه ی ما می دانیم آشپز خانه قلب خانه  محسوب می شود به همین دلیل در دکوراسیون باید در الویت قرار بگیرند. کابینت علاوه بر کاربردی که در فضای آشپزخانه دارد در نما و زیبایی خانه هم بسیار تاثیر گذار و مهم است و اولین چیزی که در آشپزخانه ها جلب توجه می کند کابینت ها هستند و بخش زیادی از زیبایی خانه را آشپزخانه برعهده دارد، هنگام انتخاب کابینت های آشپزخانه باید به داشتن تناسب میان دکوراسیون منزل دقت کنیم و باید طوری طراحی شود که سبب منظم شدن آشپزخانه گردد. کابینت ها در انواع چوبی و فلزی تولید می شوند کابینت های فلزی که دوران استفاده از آن ها گذشته است اما کابینت های چوبی از قدیم الایام میان ایرانیان طرفداران زیادی داشته است و از محبوب ترین متریال ها به شمار می آید و جزء عناصر اصلی آشپزخانه ایرانی محسوب می شوند، غالبا چوب های استفاده شده در کابینت های چوبی راش، گردو، افرا، بلوط، چوب مصنوعی، درخت گلابی، انجیلی، صنوبر، خرده چوب می باشند.

کابینت مدرن

ویژگی های کابینت آشپزخانه و نکات کاربردی

از نکات مهم در انتخاب نوع محصول که باید به آن توجه داشت این است که یک کابینت نه تنها باید زیبا باشد و جلوه ی خاصی به آشپزخانه بدهد بلکه باید کاربری مناسبی داشته باشد به عنوان مثال خانه هایی که کوچک هستند قطعا مساحت آشپزخانه نیز کم می باشد به همین دلیل طراحی کابینت ها باید به گونه ای طراحی شود که بتوان از فضای داخلی کابینت ها بیشترین استفاده را داشت در واقع بتوان تمامی وسایل آشپزخانه را در این نوع محصولات جا داد و در نهایت به منظم شدن آشپزخانه کمک زیادی بکند. در دکوراسیون داخلی محصولات  آشپزخانه بیشترین سهم را از لحاظ هزینه و  استفاده کردن را دارد به همین خاطر هنگام طراحی کردن این نوع محصول  بهتر است که ابتدا نیاز هایتان را بررسی کنید تا نتیجه ی خوبی بگیرید.

حتما این مطلب را بخوانید  معرفی عوامل موثر بر قیمت تخت کمجا - بهترین و ارزان ترین

مقاله مرتبط بخوانید: آشنایی با تخت تاشو دو نفره

نقش رنگ کابینت ها در دکوراسیون

همان طور که می دانیم استفاده از رنگ سفید در این محصول، میان ایرانیان طرفداران زیادی دارد و این موضوع را به وضوح مشاهده کرده ایم دلیل آن هم این است که با استفاده از رنگ سفید می توان ایده هایی که در ذهن مان است را به راحتی به اجرا درآورد. در واقع هنگامی که کابینت های آشپزخانه به رنگ سفید باشند می توان از دیگر تناژ های رنگی هم برای ترکیب استفاده کرد و به خاص بودن دکوراسیون کمک زیادی کرد. البته لازم به ذکر است با توجه به اینکه تعویض کابینت ها هزینه بر می باشد اگر فکر می کنید که در دراز مدت از رنگ سفید دل زده می شوید می توانید با روکش های چوبی ترکیبی زیبا از رنگ سفید و قهوه ای درست کنید. البته استفاده از رنگ مشکی برای این نوع محصول ها هم پیشنهاد خوبی است چون به لاکچری شدن دکوراسیون کمک زیادی می کند و اگر از سیاه صیقلی استفاده شود که شکوه خاصی به آشپزخانه می دهد به دلیل بازتاب نوری که از خود دارد و ترکیب آن با کف روشن بسیار چشم نواز خواهد شد.

کابینت مدرن