کابینت مدرن و ویژگی های آن
12
مارس

کابینت مدرن و ویژگی های آن

منظور از کابینت مدرن چیست؟

کابینت از عناصر اصلی و تاثیر گذار در زیبایی آشپزخانه می باشد در واقع سبک کابینت ها می تواند دکوراسیون آشپزخانه را مشخص کند، سبک آشپزخانه از سبک کابینت ها تبعیت می کند.

برخی افراد به سبک مدرن و برخی دیگر به سبک های اشرافی و کلاسیک علاقه دارد که هر کدام به سبک روحیات و سلایق ارتباط دارد. در این مقاله می خواهیم به مبحث کابینت های مدرن بپردازیم همراه ما باشید.

در سبک کابینت مدرن چیزی که بسیار مهم است و به چشم می خورد سادگی این سبک می باشد، در این سبک هیچ زرق و برقی که در سبک های کلاسیک و سلطنتی دیده می شود وجود ندارد و نقطه ی مقابل سبک کلاسیک می باشد. این نوع کابینت ها می توانند در عین سادگی از هر جنس و رنگی باشند. هر کابینتی که سادگی بیشتری داشته باشد به سبک مدرن نزدیک تر می باشد.

از ویژگی های مهم و اصلی کابینت های مدرن می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
• سادگی
• یکپارچگی
• نداشتن دستگیره و یا دستگیره های ساده
• کمتر نظافت کردن
• نظم دادن به آشپزخانه
• کشوهای طولی
• به روز بودن
• مقرون به صرفه بودن

پیشنهاد میکنیم که مقاله کابینت آشپزخانه و نکات کاربردی درباره آن را مطالعه کنید.

رنگ های مناسب در کابینت های مدرن

انتخاب رنگ کابینت های مدرن باید طبق قوانین و اصول خاصی باشد تا موجب زیبایی آشپزخانه شود، به عنوان مثال اگر مساحت آشپزخانه کم است و در نتیجه فضای کمتری دارید باید از کابینت های رنگ روشن مانند سفید، استخوانی، شیری و طوسی روشن استفاده کنید تا فضای آشپزخانه را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد.

حتما این مطلب را بخوانید  کابینت نقش موثر در دکوراسیون خانه

پس توصیه می شود برای آشپزخانه های با مساحت کم از رنگ های تیره مانند قهوه ای سوخته و یا سیاه استفاده نشود و یا در مواردی که آشپزخانه نور کمی دارد باید کابینت های براق و روشن انتخاب شوند تا با استفاده از بازتاب نور موجب روشن تر شدن آشپزخانه شود.

یکی دیگر از رنگ هایی که طرفداران زیادی دارد کابینت های طرح چوب هستند که بسیار زیبا هستند و با طرح ها و رگه هایی که دارد موجب گرم شدن و دلنشین شدن فضا می شود.

البته لازم به ذکر است که اگر آشپزخانه ی شما کوچک است و پنجره ندارد کابینت مدرن بهترین گزینه برای انتخاب می باشد به دلیل اینکه چون این نوع کابینت ها از زمین تا سقف ادامه دارند فضای زیادی را به شما می دهد و موجب بزرگتر دیده شدن آشپز خانه می شود.

نکته ی مهم و پایانی این است که به هنگام خرید و انتخاب کابینت های مدرن باید به این موضوع دقت داشته باشید که میان سبک کابینت ها و دکوراسیون غالب خانه هماهنگی وجود داشته باشد. یعنی اگر دکوراسیون منزل شما به سبک کلاسیک و سلطنتی می باشد باید کابینت های آشپزخانه هم به سبک کلاسیک باشند.

در واقع باید میان سبک فرش، مبلمان و اکسسوری منزل و سبک کابینت های آشپزخانه هماهنگی برقرار باشد و تفاوتی دیده نشود.