طراحی دکواسیون فروشگاهی
28
مارس

 طراحی دکوراسیون فروشگاه ارزان تر از همه جا

 طراحی دکوراسیون فروشگاه یک عامل بسیار مهم در موفقیت تجاری و کسب و کار به حساب می آید. طراحی دکوراسیون فروشگاه باید به گونه‌ای باشد که آرامش کافی را برای مشتری موقع خرید مهیا کند. همچنین دسترسی به محصولات فروشگاه باید برای مشتریان و کارکنان فروشگاه بسیار راحت و آسان باشد. طراحی مناسب دکوراسیون فروشگاه سبب جلب توجه مشتری بیشتری خواهد شد. به عبارت دیگر طراحی مناسب دکوراسیون فروشگاه رونق اقتصادی فروشگاه را افزایش می دهد. در اینجا قصد داریم شما را با نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه بیشتر آشنا کنیم. شما می توانید با طراحی دکوراسیون مناسب و یا تغییرات ساده و کم هزینه شرایط فروشگاه خود را بهبود ببخشید. قطعاً با رعایت یکسری نکات مهم می توانید میزان جذب مشتری، فروش و درآمد خود را افزایش دهید. برای اطلاع از قیمت طراحی فروشگاه لطفا کلیک کنید.

نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه

طراحی دکوراسیون فروشگاه نیازمند رعایت یکسری نکات مهم است. طراح حرفه ای با دانش و تخصص کافی می تواند دکوراسیون بسیار مناسبی را برای شما ایجاد کند. در اینجا به برخی نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه اشاره خواهیم کرد.

طراحی ورودی مناسب برای دکوراسیون فروشگاه: بهتر است بدانید که اولین قسمت مهم فروشگاه ورودی آن است. بنابراین باید در طراحی دکوراسیون فروشگاه به طراحی این قسمت توجه ویژه داشته باشید. به عبارت دیگر بهترین تبلیغ برای جذب مشتری ورودی فروشگاه می باشد. ورودی فروشگاه اولین برخورد مشتری با کسب و کار به حساب می آید. فضای مناسب جهت ورود و خروج مشتری ها بسیار اهمیت دارد. در صورتی که ورود مشتریان به فروشگاه سخت باشد مشتری ها ناراضی خواهند بود. در این صورت فروشگاه فروش کمتری خواهد داشت. علاوه بر ورودی فروشگاه باید به رنگ و نور مناسب فروشگاه اهمیت دهید. زیرا بسیاری از مشتری ها با دیدن ویترین فروشگاه جذب آن می شوند. یکی از راهکارهای افزایش جذب مشتری این است که ورودی خاص و متمایزی را ایجاد کنید. طراحی ورودی متمایز یک راهکار عالی جهت افزایش مشتری به حساب می آید. زمانی که مشتری جذب ورودی فروشگاه شود و از ویترین و جنس های مغازه خوشش بیاید حتما وارد فروشگاه خواهد شد.

طراحی دکواسیون فروشگاهی

یک راهکار مناسب دیگر ایجاد نور متمرکز کافی و نه زیادی برای ورودی است. در این صورت توجه مشتریان به یک فضای خاص با نور متفاوت جذب خواهد شد. هر چقدر نور ورودی روشن تر باشد حس مثبت تری در مشتریان ایجاد خواهد شد. یکی دیگر از راهکارهای مناسب در طراحی دکوراسیون فروشگاه ایجاد ورودی متمایز و خاص با استفاده از رنگ متفاوت از سایر فضای فروشگاه است. البته رنگ ورودی فروشگاه نباید حس عدم اعتماد را در مشتریان ایجاد کند. استفاده از رنگ های آرامش بخش برای ورودی فروشگاه بسیار ایده آل می باشد.

استفاده از علائم در بخش ورودی فروشگاه: بهتر است بدانید که افراد به صورت ناخودآگاه به جملات دستوری محترمانه عکس العمل نشان می دهند. به عبارت دیگر استفاده از جملات دستوری محترمانه بفرمایید و از محصول خاص ما دیدن فرمایید تاثیر بسیار زیادی در ورود مشتری ها به فروشگاه خواهد داشت. بنابراین مشتریان با عبور از جلوی چنین فروشگاهی با دیدن این عبارت یا علائم ناخودآگاه تصمیم می‌گیرند به فروشگاه وارد شوند و از محصولات فروشگاه دیدن کنند. این کار سبب می‌شود به صورت غیرمستقیم مشتریان را به داخل فروشگاه خود وارد کنید.

اهمیت ویترین در دکوراسیون فروشگاه: یکی از عوامل بسیار مهم جذب مشتری ویترین فروشگاه است. اغلب مشتریان با توجه به ویترین فروشگاه تصمیم به دیدن اجناس داخل فروشگاه می‌گیرند. یکی از نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه اطلاع داشتن از سلیقه عمومی و در خواست و نیاز مشتریان است. طراحی ویترین  تاثیرگذارتر از دکوراسیون داخلی فروشگاه جهت جذب مشتری می باشد.

اهمیت چیدمان محصولات برای دکوراسیون مغازه: یکی از نکات بسیار مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه چیدمان محصولات آن می باشد. محصولات فروشگاه باید به گونه ای چیده شوند که جذاب تر و پرفروش‌ترین محصول در معرض دید مشتری قرار بگیرد. بهتر  است محصولات با مشتری کمتر را در قفسه های پایین تر قرار دهید. به عبارت دیگر دسته بندی مطلوب و مناسب محصولات بر میزان فروش شما تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. نحوه چیدمان مناسب محصولات سبب می شود مشتریان به راحتی بتوانند محصول مورد نظر خود را در فروشگاه پیدا کنند.

اهمیت بخش پرداخت هزینه و یا صندوق در دکوراسیون فروشگاه: مشتریان هزینه را به صورت نقدی یا از طریق کارت خوان پرداخت می کنند. توصیه می کنیم به طراحی بخش صندوق فروشگاه توجه ویژه داشته باشید. به عبارت دیگر به بخش صندوق فروشگاه باید به ‌عنوان نقطه توقف خوب و هدفمند توجه شود. بهترین بخش برای قرار دادن صندوق در دکوراسیون فروشگاه سمت چپ آن می باشد. قرار دادن صندوق در سمت چپ فروشگاه این امکان را برای مشتریان فراهم می کند که از سمت چپ فروشگاه هم دیدن کنند

قرار دادن محصولات مهم در فضاهای استراتژیک دکوراسیون فروشگاه: یکی از راهکارهای مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه این است که از سرعت گیرها یا تابلوها و علامت های فصلی استفاده کنید. این کار باعث می شود مشتری مدت زمان بیشتری را به بررسی فروشگاه اختصاص دهد. بنابراین بهتر است محصولات خاص را در وسط مسیر حرکت مشتری قرار دهید. زمانیکه مشتری به این نقطه برسد تصمیم می گیرد که محصول را خریداری کند یا خیر. این راهکار سبب افزایش فروش فروشگاه خواهد شد. شما می توانید در اطراف این کالاها سایر کالاها را قرار دهید که احتمال فروش آن ها تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کند. از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه این است که به طور منظم چیدمان مغازه را تغییر دهید که برای مشتری تکراری نشود. از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه این است که محصولات پرطرفدار را در قفسه های میانی قرار دهید تا در معرض دید مشتری باشند. سپس سایر محصولات را در قفسه های بالاتر یا پایین تر قرار دهید.

رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی فروشگاه: انتخاب رنگ مناسب در جلب توجه کردن محصولات فروشگاه بسیار موثر است. انتخاب رنگ مناسب سبب آرامش خاطر بیشتر مشتری می شود. در غیر این صورت ممکن است هیجان یا استرس به مشتری وارد شود. از نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه انتخاب رنگ برای فروشگاه این است که به نوع فروشگاه، ابعاد و اندازه آن توجه ویژه داشته باشید. همچنین باید رنگ فروشگاه را با توجه به خصوصیات و حسی که می خواهید در فضا به مشتری بدهید انتخاب کنید. برای مثال برای فضایی که مشتری در حال تماشای محصولات است رنگ زرد انتخاب مناسبی نخواهد بود. زیرا رنگ زرد سبب ایجاد استرس و هیجان در مشتری می شود. در این صورت مشتری قبل از انتخاب محصول فضا را ترک خواهد کرد. اما برای فضاهایی که آفرهای ویژه در نظر دارید استفاده از رنگ قرمز بسیار مناسب خواهد بود. زیرا رنگ قرمز سبب ایجاد هیجان در مشتری می شود. در این صورت مشتری کمتر به پیشنهاد مورد نظر فکر کرده و در مدت زمان کوتاهی تصمیم خود را می‌گیرد.

حتما این مطلب را بخوانید  کابینت رومی معرفی و هماهنگ کردن سایر وسایل آشپزخانه با آن

تناسب رنگ دکوراسیون داخلی فروشگاه با رنگ اجناس و محصولات داخل فروشگاه: یکی از نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه تناسب رنگ دکوراسیون داخلی با رنگ اجناس است. شما باید ترکیب رنگی را انتخاب کنید که اجناس فروشگاه در کنار طرح داخلی فروشگاه جذاب تر به نظر بیایند. باید در نظر داشته باشید که رنگی را انتخاب کنید که در کنار رنگ محصولات فروشگاه سبب شلوغی بیش از حد فروشگاه نشود.

طراحی دکواسیون فروشگاهی

توجه به طراحی قسمت راست فروشگاه: براساس تحقیقات انجام شده ۹۰ درصد افراد به هنگام ورود به فروشگاه یا هر فضای دیگری به سمت راست آن بیشتر توجه می کنند. بنابراین باید به طراحی قسمت راست فروشگاه بیشتر توجه کنید. براساس تجربه فروشنده می توان نوع محصولاتی که در سمت راست فروشگاه قرار می گیرند را انتخاب کنید. در این صورت مشتری با خیال آسوده تری بقیه مسیر فروشگاه را طی می‌کند و از سایر محصولات فروشگاه دیدن می نماید. طراحی خاص قسمت راست فروشگاه سبب می شود مشتری با خیال و ذهن آرام تر زمان زیادی را به تماشا و بررسی سایر محصولات فروشگاه اختصاص دهد.

مسیر رفت و آمد داخل فروشگاه باید مانند یک نقشه گنج طراحی شود: مسیر حرکت مشتری با توجه به طراحی دکوراسیون فروشگاه متفاوت خواهد بود. بهتر است مسیر رفت و آمد داخل فروشگاه برنامه ریزی شده و هدفمند باشد. برای طراحی مسیر رفت و آمد باید به یک سری نکات مهم از قبیل فضای کافی جهت عبور و مرور و توقف مشتری توجه ویژه شود. هدف طراحی مسیر رفت و آمد داخل فروشگاه این است که مشتری از بخش های فروشگاه بیشتر بازدید کند. برای این منظور باید در ابتدا هر بخش از فروشگاه را با محصول و طراحی خاص طراحی کنید. در پایان هر مسیر محصولات جذاب مسیر بعدی را قرار دهید. در این صورت مشتری به مسیر بعدی وارد شده و تا انتهای مسیر محصولات را بررسی خواهد کرد. بنابراین کاربران با توجه به مساحت و نقشه ی فروشگاه می توانند از مسیرهای دورانی یا تقسیم کردن فروشگاه به چند قسمت استفاده کنند. در نظر داشته باشید که مسیر رفت و آمد مشتری در داخل فروشگاه باید به گونه ای طراحی شود که مشتری ترغیب شود کل مسیر فروشگاه را طی کند. برای این منظور بهتر است در پایان مسیر رفت و آمد مشتری جایگاه خاصی را طراحی کنید. از این جایگاه می‌توانید برای نمایش کالاهای جذاب خود استفاده کنید. در این صورت مشتری به طی کردن کل مسیر فروشگاه ترغیب خواهد شد.

طراحی دکوراسیون فروشگاه

طراحی دکوراسیون فروشگاه یکی از مهمترین عامل های افزایش رونق کسب و کار به حساب می آید. دکوراسیون فروشگاه باید به گونه ای طراحی شود که محیطی آرام و زیبا برای مشتریان ایجاد کند. همچنین امکان دسترسی به محصولات فروشگاه بسیار راحت و آسان باشد. در طراحی دکوراسیون فروشگاه علاوه بر آرامش و راحتی مشتریان به منظور راحتی فروشندگان ایده‌های مختلف اجرا می شوند. طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه بر اساس متراژ، نوع محصولات و تعداد آنها مشخص می شود. برای مثال طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه عطر فروشی  با متراژ کم به گونه ای باید باشد که از تمام فضا بهترین بهره را برد. منظور از طراحی دکوراسیون فروشگاه تنها زیبایی فروشگاه نیست بلکه راحتی و آسایش مشتریان در اولویت می باشد. طراحان با بررسی عوامل مختلف و روحیات مشتریان به گونه ای فضای داخل مغازه را می چینند که سبب افزایش فروش و ترغیب مشتریان شود. بنابراین می توان گفت مهمترین و اولین مرحله طراحی دکوراسیون فروشگاه توجه به نیاز مشتریان و فروشندگان است. ایده های طراحی دکوراسیون فروشگاه بر اساس نرم افزارهای طراحی داخلی شبیه سازی می شوند. سپس ایده ها در مرحله اجرا قرار می گیرند. توصیه می‌کنیم در طراحی دکوراسیون فروشگاه به موقعیت مکانی و نوع مشتریان فروشگاه توجه ویژه داشته باشید. در صورتی که مشتریان به دنبال برندهای معتبر باشند باید دکوراسیون فروشگاه بسیار لوکس و شیک به نظر برسد. در این صورت اطمینان خاطر مشتریان از نظر روانی و فیزیکی فراهم خواهد شد. از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه این است که با توجه به نیاز افراد منطقه طراحی انجام شود. در این صورت افراد آن منطقه جسارت وارد شدن به مغازه را پیدا خواهند کرد.

طراحی داخلی فروشگاه شیک

در طراحی دکوراسیون فروشگاه طراحی ویترین بسیار اهمیت دارد. زیرا سبب ترغیب مشتریان می شود و آنها را به داخل مغازه می کشاند. اگر به فضای داخل مغازه ها و فروشگاه های لوکس اطراف خود توجه کنید متوجه جذابیت خاص و فوق العاده ویترین آنها خواهید شد. بنابراین توجه به ویترین مغازه برای رونق کسب و کار و جذب مشتری بسیار اهمیت دارد. یکی از عامل های مهم در زیبایی دکوراسیون داخلی فروشگاه نورپردازی می باشد. بهتر است بدانید که یک چیدمان ایده آل بدون داشتن نورپردازی مناسب جذابیتی نخواهد داشت. زاویه تابش نور و تاثیر آن بر محیط بسیار اهمیت دارد.

نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه

طراحی دکوراسیون فروشگاه نیازمند رعایت یکسری نکات مهم است. با رعایت این نکات مهم می توانید به طراحی ایده آل دست پیدا کنید. در اینجا قصد داریم یکسری نکات مهم طراحی دکوراسیون فروشگاه را برای شما بیان کنیم.

پرهیز از هرج و مرج: در کسب و کارهای کوچک باید از هرج و مرج زیادی بپرهیزید. جالب است بدانید که یک مغازه مرتب و سازماندهی شده مشتری بیشتری را نسبت به یک مغازه شلوغ و بی انضباط به خود جذب خواهد کرد. استفاده از رنگ های خنثی از قبیل سفید مایل به زرد و خاکستری از شلوغی فضا جلوگیری خواهد کرد. رنگ های خنثی علاوه بر بزرگ تر نشان دادن فضا سبب آراستگی محیط می شوند.

حتما این مطلب را بخوانید  قیمت تخت کم جا ارزان و بررسی عوامل موثر بر آن

ایجاد فضا بین قفسه ها: استفاده از قفسه بهترین راهکار برای استفاده از فضای دیوارها می باشد. اما باید به دنبال روشی برای بهینه سازی قفسه ها باشید. توصیه می‌کنیم به جای قفسه های بزرگ برای المان های کوچک از شلف های دیواری با اندازه مناسب استفاده کنید. در صورت استفاده از قفسه های خطی برای  فروشگاه‌های بزرگ باید به فضای کافی جهت تردد مشتریان توجه ویژه داشته باشید.

استفاده از قفسه کتاب به عنوان پارتیشن: پارتیشن بندی فروشگاه های کوچک سبب افزایش جذابیت فروشگاه می شود. پارتیشن بندی سبب می‌شود کالاها به خوبی خود را نشان دهند. همچنین فضا را در دلباز تر نشان می دهد.

نمایش عناصر به صورت عمودی: نمایش گذاشتن کالاها در سطوح مختلف مغازه سبب دل بازتر نشان دادن فروشگاه می شوند. شما می توانید قفسه‌ها را در سطوح مختلف نصب کنید. همچنین می توانید برخی از اجناس را از سقف آویزان کنید. این امر سبب افزایش جلب مشتری خواهد شد.

متفاوت نشان دادن یکی از دیوارها: یکی از موثرترین راهکارها در طراحی دکوراسیون فروشگاه رنگ آمیزی متفاوت یکی از دیوارها می باشد. رنگ آمیزی یکی از دیوارها با رنگ برجسته علاوه بر نشان دادن فضا به صورت دکوراتیو فضا را بزرگ تر از مساحت واقعی آن نشان می دهد. استفاده از کاغذ دیواری یا پارچه‌های رنگارنگ در جلب توجه مشتریان بسیار اهمیت دارند. دیوارپوش های آجری هم راهکاری جذاب برای دکوراتیو نمودن فضا به حساب می آیند.

استفاده از چوب و المان های ساده: استفاده از متریال چوب به صورت ساده و خام برای ایجاد فضایی خاص در دکور مغازه شما بسیار مناسب می باشد. استفاده از پارچه نرم و لطیف در کنار چوب سخت و محکم راهکاری عالی برای دکوراسیون داخلی فروشگاه شما به حساب می آید. برای مثال استفاده از چوب به شکل نردبان و در کنار آن استفاده از نورپردازی و سقف کاذب ساده جلوه های جذابی را به نمایش خواهد گذاشت.

طراحی دکوراسیون فروشگاه

رنگ ها جادو می کنند: نمایش لباس ها به نحوی که به صورت یک پالت رنگی چشم‌نواز به نظر برسند ایده ای خاص و جذاب جهت طراحی دکوراسیون فروشگاه به حساب می آید. این راهکار یک اکسسوری کاربردی برای انبار لباس های رنگی به عنوان تزئین دیوار می باشد. استفاده از این ایده برای فروشگاه های شال و روسری، پوشاک های مردانه، پسرانه، فروشگاه های کیف و کفش بسیار ایده آل است. تنوع رنگ و طرح باید به صورت یک مربع ۵ در ۵ در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر ایجاد یک پالت رنگی نامنظم که برخی از رنگ ها و طرح ها در آن برجسته تر شده‌اند بسیار ایده جذاب و خاص می باشد.

ایجاد دکور صمیمی و خودمانی: طراحی دکوراسیون فروشگاه به صورت خودمانی و صمیمی یک عامل بسیار مهم در جلب نظر مشتریان به حساب می آید. با ایجاد دکوراسیون ساده و خودمانی می توانید محیطی آرامش بخش و امن را ایجاد کنید.

در نظر گرفتن المان هایی که برای مشتریان شما جذاب است: قبل از طراحی دکوراسیون فروشگاه بهتر است که المان ها و نکات جذاب مشتریان خود را در نظر بگیرید. اینکه چه نکات و المانی سبب جلب نظر مشتریان شما می شود. با پاسخ به این سوال می توانید ایده های جذابی را جهت طراحی دکوراسیون فروشگاه انتخاب کنید. برای مثال یک مانکن زن با اندام زیبا می تواند المانی جذاب برای جلب نظر خانم ها باشد. یک مانکن مرد با اندام ورزشکاری و لباس های لوکس می تواند نظر جوانان مخاطب فروشگاه را به خود جلب کند. استفاده از بادکنک های رنگارنگ و اسباب بازی های خاص در جلب نظر کودکان موثر است.

برای دیده شدن گاهی لازم است فریاد بزنید: برای ایجاد دکوراسیونی خاص و جذاب می توانید از ساختارهای بسیار متفاوت استفاده کنید. برای این منظور باید کلیشه ها را کنار بگذارید. استفاده از این ایده برای مکان هایی که امکان برجسته کردن و متفاوت نشان دادن دکور فروشگاه به راحتی وجود ندارد بسیار ایده آل می باشد. برای مثال در یک پاساژ پوشاک با دکوراسیون متفاوت می‌توانید مغازه خود را برجسته تر و متفاوت تر نشان دهید.

طراحی دکوراسیون فروشگاه

شش عامل افزایش فروش و موفقیت یک کسب و کار تجاری کوچک مرتبط با پوشاک

یکی از عامل های افزایش فروش این است که طراحی دکوراسیون فروشگاه را مورد بازبینی قرار دهید. استفاده از طراح حرفه ای شما را به دکوراسیونی جذاب و متفاوت نزدیک تر خواهد کرد. همچنین برای مانکن‌ها لباس های مناسب را انتخاب کنید. عامل دیگر افزایش فروش این است که پیشنهادات خاص فروش را طراحی کنید. سیاست های خدمات و وفاداری مشتری را بکار ببرید. قیمت پوشاک را به صورت منطقی تعیین کنید. استفاده از تبلیغات و بازاریابی سبب افزایش فروش و رونق کسب و کار شما خواهد شد.

دکوراسیون مغازه کیف و کفش

طراحی دکوراسیون فروشگاه کیف و کفش باید به صورت طبقه بندی شده و قفسه ای انجام شود. دکوراسیون فروشگاه کیف و کفش باید از نظم خاصی پیروی کند. در این صورت طرح ها و مدل های کیف و کفش بهتر در معرض دید قرار می‌گیرند. معمولاً دکور داخلی فروشگاه کیف و کفش را از  جنس ام دی اف می سازند. شما می توانید بر حسب سلیقه خود دکوراسیون مناسب فروشگاه کیف و کفش را انتخاب کنید.

 دکوراسیون بوتیک مردانه

در اغلب بوتیک های مردانه لباس، کفش، کیف و سایر وسایل مورد نیاز آقایان به فروش می رسد. بنابراین طراحی دکوراسیون فروشگاه بوتیک مردانه نیازمند دقت بالایی است. شما باید فضایی را ایجاد کنید که از هر لحاظ ایده‌آل باشد. طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه باید بسیار منظم انجام شود، به گونه ای که دسترسی مشتریان به محصولات بسیار راحت و آسان باشد.

 دکوراسیون داخلی مغازه

از نکات مهم طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه این است که علاوه بر زیبایی و جذابیت فضا راحتی مشتریان را در نظر بگیرید. پس از طراحی دکوراسیون توسط نرم افزارها می توانید آن را به مرحله اجرا برسانید و فضای مناسب و ایده آلی را داخل فروشگاه ایجاد کنید. نورپردازی و استفاده از رنگ های جذاب و مناسب می‌تواند در جذب مشتری بسیار موثر باشد.

دکوراسیون ویترین مغازه

طراحی ویترین مغازه اولین قدم برای جلب توجه مشتری به حساب می آید. شما می توانید ویترین مغازه را با توجه به نوع محصولات خود طراحی کنید.طراحی دکوراسیون فروشگاه