17
مارس

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی تلفیقی از علم و هنر و البته ذوق و خلاقیت است که با استفاده از آن می توان فضاهای داخلی را به گونه ای طراحی کرد  که هم از نظر زیبایی چشم نواز باشد و از لحاظ کاربری مفید و کاربردی باشد. طراحی دکوراسیون داخلی دارای سبک و سیاق های متفاوتی است که سلایق افراد در آن نقش پرررنگی دارد و ممکن است که سلایق افراد در آن نقش پر رنگی داشته باشد و دستخوش تغییراتی شوند. در این مقاله قصد داریم به مبحث دکوراسیون داخلی بپردازیم. همراه ما باشید.

فضاهای داخلی مانند محل سکونت، کار ویا تفریح قابلیت این را دارند که بتوانند زیباتر و چشم نواز تر به نظر برسند که این امر نیاز به خلاقیت، ذوق، دانش و پیروی کردن از قوانین خاص که جز فاکتور های مهم است. در ابتدای کار فضا سازی باید از هر گونه تصورات ذهنی و تخیلی دوری کرد البته منظور ما انکار نقش تخیل نیست بلکه در نظر گرفتن امکانات و عینیات می باشد و ارائه راهکار برای منطقی درآمدن تخیلات می باشد. بای اطلاع از قیمیت طراحی دکوراسیون داخلی کلیک کنید.

به چه منظوری از طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود؟

در دنیای امروز دکوراسیون داخلی یک دانش به شمار می آید و این دانش برای هر مکانی متفاوت است و در جهت خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال در محیط های اداری درست کردن یک فضای امن جهت کار کردن و حس راحت بودن و یا در آپارتمان ها و خانه ابداع یک فضا که موجب راحتی شود و آرامش و گرمی را با خود به ارمغان بیاورد.

حتما این مطلب را بخوانید  انتخاب کابینت قیمت مناسب برای آشپزخانه

عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی

با در نظر گرفتن مواردی که به آن خواهیم پرداخت بعضی مواقع می توان با کمترین هزینه و صرف وقت در منزل مان تغییرات اساسی را ایجاد کنیم. اما غالب افراد بدون در نظر گرفتن گونه اصول دست به تغییر دکوراسیون می زنند که نتیجه ی نه چندان جالبی می گیرند و محیط را آشفته می کنند.

 

دکوراسیون داخلی

 • اهمیت مبلمان: مبلمان در دکوراسیون نقش مهمی دارد و جز فاکتور های مهم میباشد. 30درصد از فضای داخلی را رنگ مبلمان تشکیل می دهد که برای انتخاب آن باید دقت زیادی صرف کرد و هنگام انتخاب باید به مواردی مانند رنگ دیوارها و اکسسوری ها توجه داشت و موضوع مهمی که وجود دارد سبک مبلمان باید با سبک کلی خانه همخوانی داشته باشد.
 • نقش نور: روشنایی و نور از پایه های اصلی دکوراسیون می باشد که می تواند نور طبیعی باشد و یا لوستر. در نور پردازی باید به موارد ذیل توجه داشت:
 • رنگ نور
 • متناسب بودن سبک شاخه های نوری با دیگر اجزای دکوراسیون
 • میزان و شدت نور
 • نوع قرار گرفتن شاخه های نوری
 • پارتشیشن بندی فضاها

پر کردن فضاها در منازلی که متراژ بالایی دارند از جمله کارهای سخت میباشد. تقسیم کردن فضاهای بزرگ به فضاهای کوچک از شیوه های مهم برای خانه های بزرگ میباشد.

 • مجزا کردن آشپزخانه از نهارخوری
 • مجزا کردن فضای ورودی از پذیرایی
 • مجزا کردن راهرو از اتاق های پذیرایی

با تقسیم کردن این فضا می توانیم برای آن ها سبک های متفاوتی در نظر بگیریم.

 • رنگ آمیزی: هنگامی که وارد فضای داخلی یک خانه می شویم اولین چیزی که توجه ما را جلب میکند طرح و رنگ دیوارها می باشد. 30درصد از فضای داخلی خانه را رنگ ها ی دیوار تشکیل می دهد به همین دلیل رنگ و طرح دیوار ها باید به دقت انجام شود. به عنوان مثال برای بزرگتر دیده شدن خانه های کوچک می توان از رنگ های روشن برای دیواراستفاده کرد.
حتما این مطلب را بخوانید  مزایای استفاده از تخت تاشو

کفپوش های خانه: بخش های مهم هر خانه کف فضای داخلی میباشد که همیشه با آن در ارتباط و تماس هستیم. اگر به دنبال فضاهای رسمی هستید سنگ و سرامیک های روشن و اگر به دنبال محیط گرم و صمیمی هستید چوب پارکت توصیه می شود.