طراحی سه بعدی
16
مارس

طراحی سه بعدی😍ارزان و با کیفیت

 طراحی سه بعدی نیازمند مهارت و دانش کافی است. امروزه معماران، مدلسازی و طراحی سه بعدی محصول، طراحان چهره، متخصصین مهندسی معکوس، طراحان کاراکتر و انیمیشن و … با تسلط به نرم افزارهای خاص قادر به انجام طراحی سه بعدی هستند. بهتر است بدانید که طراحی سه بعدی به تصور شما قبل از خرید و سفارش کمد دیواری، کابینت و طراحی دکوراسیون منزل کمک بسیاری می‌کند. تصویر سه بعدی  به شما کمک خواهد کرد خرید مطمئن تری را انجام دهید. با استفاده از تصویر سه بعدی تناسب بیشتری بین طرح مورد نظر و وسایل منزل شما به وجود خواهد آمد. در اینجا قصد داریم شما را بیشتر با این نوع طراحی آشنا کنیم.

طراحی سه بعدی

 طراحی سه بعدی کابینت به چه معنا است؟

همه ما قبل از خرید و چینش کابینت آن را در ذهن خود مجسم می کنیم. طراحی سه بعدی این امکان را برای شما فراهم می سازد تصور سازی شما جنبه کاملاً تصویری و ملموس به خود بگیرد. با استفاده از طراحی سه بعدی کابینت می توانید تصویر ذهنی خود را به واقعیت پیش ساخته تبدیل کنید. بنابراین کاربر با قرار دادن اطلاعاتی از قبیل ابعاد آشپزخانه، سلیقه شخصی، جای لوله های فاضلاب و لوله گاز به طراح می‌تواند طرح مورد نظر خود را ایجاد کند. در این صورت کاربر با دیدن تصویر طراحی شده ممکن است طرح مورد نظر را کنسل کرده و به دنبال طرح بهتری باشد. طراح به راحتی می تواند طراحی را تغییر داده و سایر گزینه های مد نظر مشتری را در اختیار آن قرار دهد. خیلی از افراد اغلب از رنگ های سفید و خاکستری برای کابینت آشپزخانه استفاده می کنند، اما با دیدن تصویر سه بعدی ممکن است منصرف شوند. استفاده از تصویر سه بعدی سبب می شود تا مشتری با اطمینان بیشتری طراحی را انتخاب کند.

کاربران می‌توانند رنگ دیوار آشپزخانه و رنگ کابینت ها را با استفاده از تصویر سه بعدی با دقت بیشتری انتخاب کنند. افرادی که تمایل دارند از دوتا رنگ برای محیط آشپزخانه خود استفاده کنند با استفاده از تصویر سه بعدی می توانند همخوانی رنگ های انتخاب شده را بهتر مشاهده کنند. عموماً طراحی های سه بعدی بسیار طبیعی هستند. برخی از کاربران از دو نوع کابینت مختلف در آشپزخانه خود استفاده می کنند. این ایده با توجه به فضای آشپزخانه می تواند بسیار مناسب باشد. جالب است بدانید که در برخی از طراحی های سه بعدی امکان شبیه سازی نور پنجره و محیط وجود دارد. بنابراین شما با طراحی سه بعدی می توانید علاوه بر چینش، اندازه و طرح کابینت ها شرایط محیطی را شبیه سازی کنید. استفاده از آشپزخانه های تک رنگ جذابیت بسیار بالایی دارد. بهتر است همه وسایل را همرنگ کابینت ها خریداری کنید. استفاده از رنگ ها برای جزئیات بسیار مناسب می باشد. شما با استفاده از طراحی سه بعدی می توانید انتخاب دقیق تری داشته باشید. استفاده از کابینت های طرح دار و لوکس باید با فضا همخوانی داشته باشند. برای مثال استفاده از کابینت های طرح دار سفید اما با جزئیات طلایی و رنگ دیوار طلایی و سرمه ای ترکیب بسیار جذابی خواهد شد.

طراحی سه بعدی

طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل یکی از بخش های مهم ساخت و ساز منازل مسکونی به حساب می آید. طراحی دکوراسیون منزل زیر مجموعه معماری و نقشه کشی است. مهندس معمار با توجه به قوانین ساخت و ساز و عوامل زیباشناسی نسبت به طراحی اقدام می کند. به جرأت می توان گفت طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی اصلی ترین بخش بودجه گذاری کارفرما جهت انجام پروژه به حساب می آید. یکی از نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی این است که میان تمام عناصر ساختمان هماهنگی قابل توجهی ایجاد شود. همچنین طراحی باید متناسب با بودجه کارفرما انجام گیرد.

طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی چگونه انجام می شود؟

دکوراسیون داخلی شامل طراحی و چیدمان محیط داخلی سازه است. همچنین طراحی و نورپردازی ساختمان شامل دکوراتیو و دکوراسیون داخلی فضای منزل می شود. امروزه با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته امکان ایجاد دید بهتر از سازه به کارفرما فراهم می شود. با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی تصویری بسیار دقیق و واضح در اختیار کارفرما قرار می گیرد. برای مثال قبل از ساخت کمد دیواری و کابینت می‌توان با استفاده از برنامه های طراحی سه بعدی طرح مورد نظر را طراحی کرد، سپس در صورت تأیید کارفرما آن را به مرحله اجرا رساند. استفاده از طراحی سه بعدی باعث می شود کارفرما قبل از شروع به کار نسبت به طرح های ایجاد شده اطمینان بیشتری داشته باشد. همچنین استفاده از طراحی سه بعدی سبب می‌شود هزینه‌های مورد نیاز به صورت دقیق تری برآورد گردد. در این صورت پس از اتمام کار اختلافی بین کارفرما و پیمانکار ایجاد نخواهد شد. با استفاده از تصویر سه بعدی می توان قسمت های مختلف ساختمان را به شکل خاص و هماهنگ با سایر بخش ها طراحی کرد. برای مثال با استفاده از طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی می‌توان علاوه بر فضای داخل منزل نمای آن را هم طراحی کرد. همچنین با استفاده از طراحی سه بعدی می ‌توان چیدمان لوازم موجود در فضاهای مختلف را تعیین کرد. کاربران با استفاده از تصویر سه بعدی می توانند از فضاهای مختلف از قبیل فضای اداری، تجاری و مسکونی به شکل جزئی و کلی طرح سه بعدی آن را به نمایش بگذارند. طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی ترکیبی از هنر و صنعت در ساختمان سازی می باشد.

با استفاده از تصویر سه بعدی می توان از محیط های داخلی سازه جهت بهره برداری ساده بهینه سازی کرد. طراحی دکوراسیون داخلی باید به گونه‌ای انجام شود که علاوه بر بهره‌برداری مستمر از قابلیت تعمیر و جایگزینی برخوردار باشد. امروزه گروه های متفاوتی در ایران به وجود آمده اند که به کار طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی مشغول می‌باشند. این گروه ها معمولاً قبل از از اجرا به شکل رایگان به کارفرمایان خود مشاوره می‌دهند. گروه‌های طراحی با استفاده از به روزترین نرم افزارها طرح مورد نظر کاربر را با کیفیت بسیار بالا و بسیار نزدیک به واقعیت در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهند. کارفرما با مشاوره مهندسان معماری می تواند با خیالی آسوده تر طرح خود را به اجرا در آورد. سپس طرح های نهایی به نقشه های اجرایی تبدیل می شوند. به عبارت دیگر با در اختیار دادن طرح به تیم اجرا طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان انجام می گیرد. دامنه طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی بسیار گسترده و متنوع می باشد مهم ترین مزایای استفاده از تصویر سه بعدی تجسم عینی طرح نهایی و برآورد دقیق هزینه های اجرایی است.

حتما این مطلب را بخوانید  معرفی انواع کابینت جدید موجود در بازار 😍

طراحی سه بعدی

روند طراحی دکوراسیون داخلی مدرن آپارتمان و منازل

هر کدام از گروه هایی که طراحی سه بعدی را انجام می دهند اصول سازه ای مشخصی دارند. اما در حالت کلی اصول سازه ای گروه های معماری به این صورت است که کارفرما طرح مورد نظر را مشاهده کرده سپس طرح نهایی با توجه به ابعاد و اندازه مشخص استخراج خواهد شد. طرح نهایی در قالب عکس در اختیار کارفرما قرار می گیرد و پس از تصحیح نهایی و اعمال تمامی سلایق کارفرما طرح در اختیار تیم اجرایی قرار خواهد گرفت. ً طراحان حرفه‌ای به‌گونه‌ای کار می‌کنند که در حین پیشرفت کار بتوان ایده های جدید و خلاقانه را به طراحی اضافه کرد.

چگونگی طراحی سه بعدی کمد دیواری

کمد دیواری یکی از اجزای اصلی هر منزل به شمار می‌آید. معمولا کمد دیواری را در اتاق خواب ها قرار می دهند. اما امکان استفاده از کمد دیواری در بخش های فرعی تر منزل وجود دارد. اغلب افراد به دنبال کمد دیواری جادار و با عمق زیاد هستند. کمد دیواری کارایی بسیار زیادی دارد. کاربران برای اطمینان خاطر بیشتر می توانند با استفاده از طراحی سه بعدی طرح کمد دیواری خود را انتخاب کنند. در نظر داشته باشید که طرح ظاهری و طرح داخلی کمد دیواری هر دو به یک اندازه اهمیت دارند. کاربران از طریق تصویر سه بعدی می توانند علاوه بر طرح کمد دیواری رنگ آن را هم شبیه سازی کنند. در این صورت طرح و رنگ کمد دیواری متناسب با سایر وسایل موجود در فضای اتاق انتخاب خواهد شد. در اینصورت طرح و رنگ با توجه به ابعاد و فضایی که کاربر دارد شبیه سازی می شود. علاوه بر طرح و رنگ می توان میزان نور اتاق را هم شبیه سازی کرد. بنابراین کاربران می توانند با توجه به نور فضای اتاق رنگ کمد دیواری را انتخاب کنند. تصویر سه بعدی جهت انتخاب رنگ تیره و روشن کمد دیواری بسیار اهمیت دارد. انتخاب رنگ تیره کمد دیواری برای اتاق خواب با فضای نور کافی مناسب است. پس از تایید کارفرما طرح کمد دیواری به عکس تبدیل می شود. در نهایت عکس تصویر سه بعدی به تیم اجرایی تحویل داده می شود. معمولا طراحی به گونه ای است که امکان تغییر آن در حین اجرا وجود دارد. کاربران بسیار راحت و آسان می توانند به طرح مورد نظر خود دست یابند. از طرفی با استفاده از این نوع طراحی می توان قیمت دقیق کمد دیواری را برآورد کرد. کاربران با توجه به نیاز و بودجه خود می توانند طرح مورد نظر خود را انتخاب کنند. خیال کاربران با استفاده از تصویر سه بعدی از بابت هزینه ها راحت تر خواهد شد. توصیه می کنیم از طراح حرفه ای جهت ایجاد تصویر سه بعدی استفاده کنید.

طراحی سه بعدی 

طراحی سه بعدی کابینت اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد. در صورت رعایت تمامی قواعد می توانید از داشتن یک آشپزخانه مدرن و زیبا بهره مند شوید. شما با استفاده از طراحی سه بعدی می توانید با خیالی آسوده تر طرح خود را اجرا کنید. همچنین امکان برآورد قیمت و تغییر دکوراسیون از طریق این طراحی برای شما وجود دارد.

طراحی کابینت مدرن

در طراحی مدرن اصل بر ساده بودن می باشد. در این طراحی سعی بر این است که از تمامی فضای آشپزخانه استفاده بهینه شود. کابینت ها در طراحی مدرن هیچگونه معرق و منبت کاری ندارند. معمولاً در طراحی مدرن از ترکیب رنگ های مختلف از قبیل رنگ های سرد استفاده می کنند. جنس کابینت ها در طراحی مدرن از چوب و مصنوعات چوب مانند ام دی اف می باشد. بهتر است بدانید که قیمت چوب طبیعی بسیار گران می باشد. در صورت نداشتن بودجه کافی شما می توانید از محصولات ام‌دی‌اف استفاده کنید. ام دی اف از کیفیت بالا و تنوع رنگی بسیار زیادی برخوردار است.

طراحی کابینت کلاسیک

سبک کلاسیک بسیار پرطرفدار می باشد. شما می‌توانید از جنس چوب و یا ممبران برای سبک کلاسیک استفاده کنید. طراحی کابینت کلاسیک قسمت های مختلفی دارد. در این نوع طراحی از طرح های منبت و معرق کاری بر روی درب کابینت ها استفاده می کنند. همچنین در کابینت های با سبک کلاسیک سر ستون‌های کلاسیک برای دیوارهای کابینت، بوفه های با درب های طرح دار و شیشه ای مشاهده می شود. وجود این قسمت های مختلف سبب افزایش جذابیت این نوع کابینت نسبت به سایر کابینت ها شده است. شما می توانید علاوه بر رنگ چوب از سایر رنگ ها از قبیل رنگ سفید برای کابینت کلاسیک استفاده کنید. همچنین شما می توانید طرح دلخواه خود را بر روی کابینت ها اجرا کنید. کابینت کلاسیک در واقع کابینتی می باشد که  با دیدن آن  به یاد یونان ‌باستان خواهید افتاد. از مشخصه های کابینت به سبک کلاسیک می توان به درب های ابزار خورده، تاج، پاخور برجسته، زیر چراغ، استفاده از گل و قطعات خاص اشاره کرد.

طراحی سه بعدی

مزیت های طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه

یکی از مزیت های اصلی طراحی سه بعدی کابینت این است که ‌توانید قبل از سفارش و خرید کابینت آن را از دیدگاه های مختلف بررسی کنید. در نهایت با اطمینان خاطر بیشتری طرح کابینت مورد خود را نهایی خواهید کرد. شما از طریق طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه می توانید نحوه قرارگیری وسایل آشپزخانه را به بهترین شکل ممکن انتخاب کنید، و در نهایت از دکوراسیونی زیبا و جذاب بهره مند شوید. شما با استفاده از این طراحی می توانید از کوچکترین فضای آشپزخانه خود بهترین بهره را ببرید. همچنین با جایگذاری صحیح هر کدام از وسایل آشپزخانه می توانید چیدمانی شکیل و زیبا را ایجاد کنید. طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه مزایای بسیار زیادی دارد و یکی از مزایای ویژه آن این است که سبب کاهش استرس کارفرما بابت طرح اجرایی می شود. زیرا کارفرما از طریق این طراحی می تواند قبل از اجرای طرح چشم انداز کلی از آن را مشاهده کند. از دیگر مزایای طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه می‌توان به کاهش ریسک کار و مشخص شدن نقشه راه برای مشتری اشاره کرد. در این صورت شما می توانید با خیال آسوده طراحی کابینت آشپزخانه را انجام دهید. شما از طریق این طراحی می توانید سابقه خود را در طراحی دخیل کنید. همچنین از طریق طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه می توانید قیمت اجرای طرح را مشخص کنید. در این صورت شما می‌توانید بر اساس بودجه ای که در اختیار دارید سبب تغییراتی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه شوید. شما می توانید از طریق این طراحی مواد اولیه کابینت را تعیین کنید. همچنین طراح از طریق طراحی سه بعدی می تواند از سلیقه شما قبل از اجرای کابینت بیشتر مطلع شود.

حتما این مطلب را بخوانید  طراحی دکوراسیون اداری❤️ارزان و سه بعدی

طراحی کابینت سه بعدی به چه صورت است؟

طراحی کابینت سه بعدی بر اساس پلان و عکس هایی که شما ارسال کرده اید قابل انجام است. این طراحی از طریق نرم افزار اتوکد، Dmax3 و با اندازه های واقعی انجام می شود. بنابراین طراح از طریق نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه را برای شما مشخص می کند.

چرا نیاز به طراحی سه بعدی کابینت داریم؟

از آنجایی که نسبت به گذشته قیمت چوب و طراحی و نصب کابینت بسیار افزایش پیدا کرده است و امکان تغییر دکوراسیون به صورت مکرر برای کاربران وجود ندارد. بنابراین شما می‌توانید قبل از ساخت و اجرای طرح از طریق یک طراح اتفاقاتی که قرار است در آشپزخانه شما اتفاق بیفتد را پیش‌بینی کنید. شما با استفاده از طراحی سه بعدی کابینت متوجه می شوید که در نهایت شکل آشپزخانه شما پس از نصب کابینت ها چگونه می شود. در صورت نیاز می توانید بخشی از طراحی را تغییر دهید. بهتر است بدانید که این نوع طراحی علاوه بر صاحبان منازل برای کابینت ساز ها هم بسیار مناسب و مفید می باشد. زیرا کابینت سازها به طور دقیق تری ابعاد کابینت را انتخاب می کنند. در این صورت زیباترین فضا برای شما در آشپزخانه ایجاد خواهد شد. همچنین کابینت ساز با استفاده از این نوع طراحی کابینت دید بازتری نسبت به نقاشی آشپزخانه و فضاسازی کابینت ها پیدا خواهد کرد. در نهایت مناسب ترین شکل ممکن کابینت برای شما ساخته و نصب می شود.

هزینه های طراحی سه بعدی کابینت

عوامل مختلفی بر هزینه طراحی سه بعدی کابینت تاثیرگذار هستند. یکی از مهم ترین عامل های تعیین کننده هزینه این نوع طراحی زمان اجرای طرح شما می باشد. برای مثال اگر شما طرح را به طراح بدهید و فقط منتظر نتیجه کار باشید هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. اما اگر طرح را از طراح بخواهید قطعاً هزینه طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه بیشتر خواهد شد.از دیگر عوامل موثر بر هزینه های طراحی کابینت به صورت سه بعدی می توان به متراژ، شکل آشپزخانه، سبک طراحی، متریال مورد استفاده، مدل کابینت، رنگ بندی، مقدار نقش طرح در طراحی و میزان ظرافت و دقت به کار رفته در طراحی اشاره کرد. به طور کلی می توان گفت هزینه این نوع طراحی کابینت آشپزخانه بین ۱۵۰ تا ۹۵۰ هزار تومان است. معمولاً یک قیمت پایه برای طراحان وجود دارد که هزینه طراحی کابینت به صورت سه بعدی با توجه به عوامل مختلفی که در بالا اشاره کردیم تغییر خواهد کرد. جالب است بدانید که هزینه طراحی کابینت آشپزخانه به صورت سه بعدی به ازای متراژ آشپزخانه تغییر می کند. معمولاً به ازای هر متر مربع ده تا پنجاه هزار تومان به هزینه پایه شما اضافه خواهد شد. همچنین طراحی سبک کلاسیک هزینه بیشتری نسبت به طراحی سبک مدرن دارد. زیرا ظرافت‌ها و جزئیات طراحی کلاسیک بیشتر است.  به طور کلی هزینه طراحی سبک مدرن بین ۱۵۰ تا ۶۵۰ هزار تومان متفاوت می باشد. اما طراحی کابینت کلاسیک به صورت سه بعدی بین ۳۵۰ تا ۹۵۰ هزار تومان متغیر است.

طراحی سه بعدی

پنرم افزار های طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه

طراحی دکوراسیون منزل یکی از موضوعات جذاب و چالش برانگیز برای علاقمندان به دنیای دکوراسیون و طراحی به حساب می آید. برای طراحی قسمت های مختلف منزل همواره گزینه های بسیار زیادی پیش روی شما قرار دارد اما در آشپزخانه به دلیل وجود المان های متنوع فرایند طراحی پیچیده تر می باشد. برای مثال کابینت ها، پوشش های کف، پیشخوان، وسایل آشپزخانه، یراق آلات و … برای طراحی آشپزخانه تاثیرگذار هستند. با توجه به وسعت موضوع طراحی در اینجا قصد داریم شما را با برخی از نرم افزارها و اپلیکیشن های طراحی آشپزخانه و کابینت بیشتر آشنا کنیم.

Home Design 3D :این اپلیکیشن برای طراحی کل منزل قابل استفاده است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید طراحی سه بعدی را انجام دهید. شما با استفاده از این اپلیکیشن می توانید دکوراسیون هر فضایی را مطابق خواسته خود طراحی کنید.

Homify: این اپلیکیشن یک برنامه با کارایی بالا در زمینه طراحی دکوراسیون منزل به حساب می آید. این برنامه ایده های مختلف را در زمینه طراحی دکوراسیون منزل به شما ارائه می دهد. می توان گفت بیش از 1.5 میلیون عکس از آشپزخانه، خانه و محیط های گوناگون دیگر منزل در این برنامه وجود دارد. شما از طریق این برنامه به صورت رایگان می توانید ایده دلخواه خود را جستجو کنید.

Houzz: این اپلیکیشن ترکیبی از فروشگاه آنلاین و برنامه است که دارای ایده های مختلف برای طراحی سه بعدی می باشد. این برنامه دارای بیش از ۱۵ میلیون عکس جهت ایده برای طراحی آشپزخانه به شما ارائه می دهد. همچنین در فروشگاه آنلاین برنامه Houzz بیش از ۹ میلیون جنس مختلف جهت طراحی وجود دارد. شما می توانید از طریق این برنامه اجناس مختلف را از نظر قیمت با یکدیگر مقایسه کنید.

IKEA Place and IKEA Store: این اپلیکیشن نوعی برنامه بسیار جذاب جهت طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه به حساب می آید. شما می توانید در محیط برنامه از طریق دوربین گوشی محیط مورد نظر خود را اسکن کنید. سپس با استفاده از قابلیت های موجود در برنامه‌ محیط خود را طراحی کنید. همچنین می توانید از طریق فروشگاه وسیله خاصی که مد نظر دارید را سفارش دهید.

Magicplan: این اپلیکیشن نوعی دیگر از برنامه های پرطرفدار جهت طراحی سه بعدی منزل است. با این اپلیکیشن می توانید در کنار ایجاد اتاق ها و محیط های مختلف از ابزارها و المان های مختلف جهت طراحی دکوراسیون استفاده کنید. البته استفاده از این برنامه برای محیط های غیر معمول مناسب نمی باشد.

طراحی سه بعدی